Bulvikio ragas

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Iškyšulys tarp Nidos ir Preilos yra plačiausia Kuršių nerijos vieta, pusiasalio plotis ties Bulvikio ragu siekia 3,8 km. Šioje vietoje geriausiai matomas kitas Kuršių marių krantas – Ventės ragas. Nors giedrą dieną atrodo, kad jis visai netoli, išties nuo Bulvikio iki Ventės rago yra daugiau nei 8 km.

Tiesa, tikslų atstumą pasakyti sunkoka. Nuo 1837 m. iki 1910 m., iki didžiųjų kopų apželdinimo, ragas pailgėdavo vidutiniškai po 7 m kasmet, o šiuo metu vyksta atvirkštinis procesas – dėl marių srovių ragas nuolat trumpėja.

Bulvikio pavadinimas kildinamas nuo kuršiškos pavardės Bulvikis, nors, kai kai kurių vietovardžių tyrinėtojų nuomone, jį galima sieti su vikingų palikimu: švedų kalba „bolja“ reiškia „banga“, o „vik“- įlanka.

Patogiausia jį pasiekti dviračių taku nuo Preilos arba Nidos. Dažniausiai ties Bulvikio ragu būna tylu ir ramu, čia rasite suolelį medžių pavėsyje ir paukščių stebėjimo namelį su paaukštinimu, iš kurio atsiveria vaizdas į marias. Jei pasiseks, pavasarį ar rudenį pastebėsite pro šalį keliaujančius ar pakrantės nendrynuose besiilsinčius sparnuočius, mat virš Kuršių nerijos eina vienas iš svarbiausių Šiaurės ir Vidurio Europos migruojančių paukščių kelių, vadinamas Baltosios – Baltijos jūrų migracijos keliu.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)