Druskonio ežeras ir Vijūnėlės parkas, Mergelių akys

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Jei pasivaikščiojimo ar pasivažinėjimo dviračiu po Vijūnėlės parką neužtenka, pratęskite jį takais aplink Druskonio ežerą, o jei dar liks jėgų – nukeliaukite mišku pietų kryptimi maždaug kilometrą iki žemumoje tyvuliuojančių dviejų ežerėlių - Mergelių akių.

Vijūnėlės parke rasite viską, ko gali prireikti patogiam poilsiui gamtoje. Apie 4,5 km pėsčiųjų ir dviračių takų, maudynėms tinkamą tvenkinį su smėlio paplūdimiu, persirengimo kabinomis, kavine ir žaidimų aikštelėmis. Vanduo į tvenkinį atiteka Vijūnėlės upeliu iš Mergelių akių ežerėlių. Kasmet įsibėgėjus pavasariui Vijūnėlės parko vejose pražysta šimtai tūkstančių narcizų ir sakurų alėja.

Visai šalia - Druskonio ežeras su vaizdingomis pakrantėmis ir kurorto pramogomis: vandens dviračių, valčių nuoma. Ežerą juosia dviračių takas. Pasakojama, kad praeito amžiaus viduryje Druskonis dėl užpelkėjimo ir užterštumo skleidė itin stiprų tvaiką, tad miesto valdžia nusprendė jį išvalyti. Vandens gylis tesiekė apie pusantro metro, jis pagilintas iki 4 m. Atliekant darbus dumble rasti slapti Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių žemėlapiai, kuriuose išdėstyti žvalgybiniai Gardino srities (Baltarusija) objektai.

Vos už pusantro kilometro į pietvakarius nuo kurorto centro dviračiu ar pėsčiomis galima pasiekti nedidelį, kiek užpelkėjusį ežerą neįprastu pavadinimu – Mergelių akys. Žvelgdami iš viršaus pamatytumėte du sąsiauriu sujungtus ežerėlius.

Ant kranto pastebėsite memorialą, skirtą sovietų okupacijos pradžioje, 1944-1953 m., Druskininkų apylinkėse žuvusiems Dainavos apygardos Merkio (vėliau Kazimieraičio) rinktinės partizanams atminti. Nužudytų laisvės kovotojų kūnus okupantai sumesdavo į ežerėlį.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)