Parnidžio kopa

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Interneto paieškos sistemose įvedus žodžius „gražiausia Lietuvos vieta“ Parnidžio kopa randama sąrašo viršuje. Turistams skirtuose albumuose, atvirukuose, keliautojų nuotraukose tai dažniausiai aptinkamas Neringos vaizdas. Ji paminėta net ir pasauliniu bestseleriu tapusioje Patrizios Schultz knygoje „1000 pasaulio vietų, kurias būtina pamatyti prieš mirtį”.

Ant Parnidžio viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė su saulės laikrodžiu. Saulėtą dieną pagal jo metamą šešėlį galite tiksliai sužinoti, kelinta valanda yra ant Parnidžio kopos, o ne bet kurioje kitoje šalies vietoje. Tai puiki vieta stebėti virš Kuršių marių kylančią arba jūron besileidžiančią saulę, grožėtis jaukia Nidos panorama - raudonais stogais, smaragdinio žalumo pušynais, ar tiesiog pasimėgauti laiko tėkme šioje unikalioje vietoje. Pasijusite kaip prancūzų rašytojas ir filosofas Jeanas Paulis Sartre’as, kuris lankydamasis ant kopos 1965 m. vasarą pareiškė: „Jaučiuosi, tarsi stovėdamas prie rojaus vartų“. Tai primena ir kopą puošianti skulptūra „Prieš vėją“, sukurta Klaudijaus Pūdymo pagal fotomenininko Antano Sutkaus fotografiją, kurioje J. P. Sartre‘as įamžintas pasviręs, tarsi kovojantis su vėju.

Kopos pavadinimas kildinamas iš frazės „perėjusi per Nidą“, nes, nidiškių pasakojimais, ji kelis kartus „perkeliavo“ per Nidos gyvenvietę. 1675–1854 metais čia buvo smėliu užpustyti net keturi kaimai.

Nuo Nidos pietinės marių pakrantės iki kopos ir per ją veda maždaug 1,8 km ilgio pažintinis Parnidžio takas. Keliaudami juo galite grožėtis kopų augmenija, rasti informacinių stendų ir aikštelę aktyviam poilsiui.

Parnidžio kopa yra nuolat pustoma vėjo, ji iškilusi apie 50 m virš jūros lygio. Jei kils mintis išsukti iš tako ir mėginti leistis kopos šlaitu, susimąstykite - sulig kiekvienu neapgalvotu žingsniu žemyn nuslenka tonos smėlio, tad saugokite šį gamtos stebuklą.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)