Pažintinis takas Naglių gamtiniame rezervate (pilkosios kopos)

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Kelionė po Pilkąsias, arba Mirusias kopas prasideda kelio Smiltynė-Nida 31-ajame kilometre. Nuo automobilių stovėjimo vietos iki apžvalgos aikštelės ant Naglių kopos veda maždaug 1,2 km ilgio pažintinis takas.

Keliaudami juo, išvysite kopas su įspūdingomis daubomis ir išgraužomis, atsiradusiomis dėl stiprių vėjų. Smėlis slepia buvusių gyvenviečių vietas, kai kur atveria senųjų dirvožemių fragmentus, likusius nuo tų laikų, kai Neringą dengė natūralūs miškai. Dalis rezervato palikta gamtos valiai, dalis tvarkoma žmonių rankomis. Pušys greitai dygsta, sparčiai auga, todėl, kad atsivertų smiltpievės, o miško plotai pernelyg nesutankėtų, tenka tas pušis raut, kol jaunos, ar pjauti, kad atsivertų įspūdingiausias vaizdas – marių, kopų ir pušynų panorama, puikiai matoma nuo apžvalgos aikštelės ant Naglių kopos. Būtent kraštovaizdžio unikalumas - didžiausia rezervato vertybė, bet akylesni lankytojai gali išvysti net į Raudonąją knygą įtrauktų augalų ir retų gyvūnų.

Naglių gamtos rezervatas driekiasi apie 9 km tarp Juodkrantės ir Pervalkos. Ši teritorija saugoma jau tris dešimtmečius. Iki šiol liūdniausia vietos istorija – XVII – XIX a. palaidotas keliskart vietą keitęs Naglių kaimas, kurį vis „pasivydavo” nuo 0,5 m iki 15 m per metus slenkantis smėlis. Apmaudu, kad dėl neatsargių keliautojų ir klimato kaitos kopos kasmet žemėja, slenka marių pusėn. Vien per pastarąjį dešimtmetį Naglių kopa pažemėjo net 5 m, todėl turime laikytis visų rezervato lankymo taisyklių ir tikėtis, kad ateityje neteks liūdėti dėl prarastos vienos iš gražiausių Kuršių nerijos vietų.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

1 atsiliepimai (-ų)
Kas tę nebuvęs vaikieli, baisia gražu
2018 / 03 / 23 - Petras