Preilos paplūdimys

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Už maždaug dviejų kilometrų nuo Preilos gyvenvietės driekiasi paplūdimys. Centrinėje jo dalyje ties gelbėjimo stotimi šiltuoju metų laiku netrūksta šurmulio, o ant šalia esančių laiptų vasarotojai renkasi palydėti saulės su puodeliu arbatos rankose.

Paėjus kelis šimtus metrų pietų kryptimi žmonių gerokai mažiau, jokių urbanizacijos požymių nebematyti, tik jūra, smėlis ir pušys. Tokios ramybės ir tokio vaizdo retai berasite pasaulyje.

Į Preilos paplūdimį, pateksite perkopę apsauginį kopagūbrį. Nedaug kas žino, kad beveik 100 km ilgio smėlio pylimas supiltas žmogaus rankomis. Darbai prasidėjo 1803 m. ir truko beveik šimtmetį iki XIX a. pabaigos. Tai vienas iš ambicingiausių Rytprūsių projektų, jis padėjo apsaugoti visą pusiasalį nuo slinkimo marių kryptimi. Pasakojama, kad jį statant dirbo vietos gyventojai, taip pat netekėjusios merginos ir našlės, jos pynė vytelių tvoreles, kurių tarpai būdavo užpilami smėliu, aukščiau – vėl žabų tvorelės, užpildytos smėliu, kol pasiekiamas reikiamas aukštis. Todėl gamtosaugininkai prašo leistis į paplūdimį tik laiptais, jokiu būdu nesileisti smėlio šlaitais, ypač dviračiais, nes didžiulėmis pastangomis sutvirtintas smėlis ima slinkti ir prasideda kopagūbrio erozija.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)