Skulptūra „Svetingumo vartai“

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Pačiame Druskininkų centre, skverelyje ties Taikos ir Šv. Jokūbo gatvių sankryža, galima nusifotografuoti stovint po didžiule bronzine pasaga. Taip vietiniai vadina skulptūrą "Svetingumo vartai", kurią 2013 m. sukūrė skulptorius Tadas Gutauskas Lietuvos Sąjūdžio 25-osioms metinėms paminėti.

Pasaga lietuvių ir kitų tautų tautosakoje simbolizuoja laimę, sėkmę, gerovę, todėl paprotys kabinti pasagą virš namų durų išliko iki mūsų dienų. Lietuviai nuo seno tikėjo, kad kelyje rasta net ir nudilusi pasaga – gera pranašaujantis ženklas. Tad neatsitiktinai kai kurie kurorto svečiai kaskart atvykę į Druskininkus praeina pro šiuos "vartus". Jei šis ritualas laimės neatneš, galbūt padės tikėjimas, kad ateitis žada ką nors šviesaus.

Atidžiai įsižiūrėję į šį kūrinį, pastebėsite, kad pasaga papuošta dar šešiolikos kitų šalių, iš kurių daugiausia svečių atvyksta į Druskininkus, laimę nešančiais simboliais, po aštuonis kiekvienoje pusėje. Netoliese rasite informacinę lentą su paaiškinimu, ką reiškia kiekvienas iš jų.

Skulptūros autorius T. Gutauskas tikina, kad šis kūrinys išreiškia tautos, išsaugojusios unikalų papročių paveldą, atvirumą pasauliui, norą dalytis sukauptais kultūros lobiais.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)