Tautos vado ąžuolas

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

1934 m. tuometinio Lietuvos prezidento Antano Smetonos 60-asis jubiliejus buvo paskelbtas visos tautos švente. Ta proga Kaune, Marijampolėje, Smiltynėje, Palangoje, ir, tikėtina dar daugelyje vietų buvo pasodinti ąžuolai tautos vado garbei.

Palangoje jam parinkta garbinga vieta Birutės kalno papėdėje, tačiau, kaip tvirtina miškininkai, čia ne pačios geriausios sąlygos vešėti miškų galiūnui.

Istorinėse nuotraukose matyti, jog ąžuoliukas buvo apsodintas gėlynais ir papuoštas užrašu "Tautos vado ąžuolas". Ilgainiui vietiniai jį dažniausiai vadindavo Smetonos ąžuolu, ir net sovietmečiu, kai ąžuolą juosiantys gėlynai nebebuvo sodinami, visi puikiai žinojo, kur auga "tas ąžuolas".

Pasakojama, kad sovietmečiu specialiųjų tarnybų pareigūnai norėjo jį nukirsti. Saugumiečiai pasiteiravo botanikos parko miškininko, kuris ąžuolas yra Smetonos, o miškininkas nurodęs kitą, augusį netoliese, kuris ir buvo nukirstas.

Po ąžuolu užkasta atminties kapsulė, kurią norėta atkasti ir perskaityti joje sudėtus beveik šimtmečio senumo užrašus. Deja, tai gali pakenkti medžiui, tad minties atsisakyta.

Ąžuolą rasite visai šalia tako, vedančio nuo dvaro rūmų jūros link, galiūnas aptvertas metaline tvorele, šalia įkastas akmuo, trumpai pasakojantis jo pasodinimo istoriją.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)