Vecekrugo kopa

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Pati aukščiausia kopa Kuršių nerijoje yra vos už 1,5 km į pietus nuo Preilos. Vecekrugo aukštis siekia 67,2 m, o pačioje viršūnėje įrengta nedidukė apžvalgos aikštelė, atverianti nuostabų reginį į marias rytuose, jūrą vakaruose ir neaprėpiamus smaragdinio žalumo Nidos bei Preilos pušynus. Stovėdami aikštelėje atidžiai apžvelkite Bulvikio ragą, pasigrožėkite pamario gojeliais, leiskite žvilgsniui klajoti smėlio takais išraižytais pušynais.

Gražiausias vaizdas į kopą atsiveria keliaujant dviračių taku tarp Nidos ir Preilos – laukinės smėlingos pievos gale pastebėsite visais metais žaluma padengtą didingą kalną. Kopa žmogaus rankomis apsodinta žemaūgėmis pušimis, kad apsaugotų šlaitus nuo slinkimo. Į viršūnę veda keliukas be laiptų, tad jį galima įveikti ir dviračiu.

Pasakojama, kad kadaise kopos papėdėje stovėjusi smuklė. Kuršiškai „vece“ reiškia senas, o „kruogs“ – smuklė, iš šių žodžių ir kildinamas kopos pavadinimas.

Vecekrugo kopą galima pasiekti keliaujant automobiliu arba dviračių taku nuo Preilos Nidos link. Maždaug už 3 km nuo Preilos važiuodami Nidos link rasite nedidelę automobilių stovėjimo aikštelę, nuo jos per mišką vinguriuoja žvyruotas takelis. Kelionei iki kopos ir atgal prireiks nepilnos valandos, bet laikas tikrai neprailgs – eidami kopos viršūnėje esančios apžvalgos aikštelės link turėsite galimybę pasigrožėti įvairia Kuršių nerijos pusiasalio augmenija.

Kaip rasti?

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)