Ž. Lipšico skulptūrų parkas

Audio gidas

Atsisiųskite mobilų audio gidą

apie / Foto

Vos keletas žmonių Lietuvoje žino, kad Druskininkuose 1891 m. gimė ir augo pasaulinio garso skulptorius Žakas Lipšicas, artimai bendravęs su Pablo Picasso, Amedeo Modigliani, apdovanotas Prancūzijos garbės legiono medaliu, Niujorko meno akademijos aukso medaliu ir daugybe kitų. Jo darbais šiandien didžiuojasi bent penkiasdešimt pasaulio muziejų.

Vaikinas iš žydų šeimos slapčia nuo tėvo išvyko studijuoti dailės į Paryžių, kur susižavėjo kubizmu ir nuo 1915 m. jo skulptūros imtos vadinti trimačiais P. Picasso paveikslais. Apie 1920 m. po asmeninės parodos Paryžiuje jis sulaukė pripažinimo. Vėliau pabėgo nuo nacių grėsmės į JAV ir ten įsikūrė, gyvenimo saulėlydį pasitiko Italijoje, o susikūrus Izraelio valstybei dedikavo šiam įvykiui vieną žymiausių savo darbų – "Stebuklą". Visgi, pasakoja kūrėjas, didžiausią įtaką jam, kaip skulptoriui, turėjo trys miestai – Druskininkai, Vilnius ir Paryžius. 1972 m., likus vos dvejiems metams iki mirties, skulptorius savo laiškuose Lietuvos intelektualams rašė: "Aš didžiuojuosi gimęs kaime, kurio žemę lietė jo [M. K. Čiurlionio] kojos. Mūsų brangieji, nepamirštamieji Druskininkai".

Nuo 1998 m. Ž. Lipšico simpoziumuose pradėtos kurti skulptūros menininko 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Apžiūrėkite lietuvių skulptorių kūrinius "Dainavos" ir "Draugystės" sanatorijų teritorijose, M. K. Čiurlionio gatvėje ir ant Nemuno šlaito. Jei susidomėjote šia asmenybe, apsilankykite memorialiniame Ž. Lipšico muziejuje, atraskite jo paminklą priešais kadaise Druskininkuose stovėjusius jo gimtuosius namus (dabar Best Baltic Hotel Druskininkai Central).

Atsiliepimai

0 atsiliepimai (-ų)